Головна » Файли » Дисграфія » Конспекти занять

Тема. Поняття про речення.
[ Викачати з сервера (15.7 Kb) ] 20.04.2016, 10:34
Тема. Поняття про речення.
Мета: активізувати знання дітей про речення; формувати усвідомлення речення як групи слів, що виражає закінчену думку; розвивати навички логічної побудови речень.
Обладнання: картки із текстом.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
Вправа Журналісти.
Дітям показуємо сюжетний малюнок і пропонують одним реченням виразити що на ній намальованою. Потім необхідно підрахувати скільки слів у цьому реченні.
Вправа Яке число я задумала?
Вчитель пропонує відгадати, яке число він задумав. Для цього необхідно правильно підрахувати кількість слів у реченні, яке він скаже.
- Прийшла весна 2;
- Густим килимом укривають землю фіалкию. 5;
- І тоді рясно вибухає фіалковий цвіт 6;
- Пролісок- квітка ніжна, але смілива й нетерпляча. 7;

Вправа Я почну, а ти продовжи.
Перша дитина говорить речення з двох слів. Кожен наступний повинен добавити по 1 слову, щоб речення було розгорнуте та гарне. Хто не придумав слово-вибуває.
Прийшла зима. ( До нас, чарівниця, у білому, наряді.)

Вправа. Хто найуважніший.
Вчитель читає речення, а учні повинні визначити місце заданого слова.
- Вода в ставку стала каламутна. 5
- Дрібна риба вже давно плавала цілими табунами.5
- Похмурий чорний рак виліз зі своєї нори під корінням дерева.3
- Жаби у своєму болоті і у невеликій затоці голосно співали веснянок.11

Вправа «Познач цифрою»
Необхідно прослухати речення. В кожному з них виявити, на якому за рахунком місці знаходиться слово СОНЦЕ, цифру записати у зошит. В кінці гри скласти отриманні цифри. Той у кого вийшло число 20 виграв.
Взимку сонце світить, але не гріє. Сонце – це зірка. Відпочиваючи на півдні, ми бачили, як сонце сідає прямо у море. Зимове сонце освітлювало сосни. Піднявшись на вершину гори, ми побачили захід сонця.
2+1+7+2 +8 =20

Вправа І ми також
Діти крокують на місці поки вчитель читає речення. В кінці речення треба зупинитися і якщо за думкою це підходить хором сказати «І ми також»
Поход у ліс
Діти пішли у ліс. Вони захотіли набрати багато грибів та ягід. Вони взяли з собою кошики. Всі дітлахи зібрались на галявині і разом пішли до лісу. Він був густий та дрімучий. Сосни там були високі –високі. Діти стали кричати один одному «Ау». Ліс відповідав їм відлунням. Гриби та ягоди швидко опинилися у дітей в кошиках. Задоволені діти повернулися додому.
Робота з деформованим текстом.
Категорія: Конспекти занять | Додав: Mishel | Теги: речення
Переглядів: 1310 | Завантажень: 44 | Рейтинг: 0.0/0